ממשלת רוסיה לקחה את אלברוס מרפובליקת קברדינו-בלקריה

צילום: אלברוס © shutterstock.com

ראש ממשלת רוסיה מיכאיל מישוסטין הורה לקחת בבעלות פדרלית 100% ממניות חברת המניות המשותפת "אתר הנופש אלברוס" שנמצא בבעלות של רפובליקת קברדינו-בלקריה. צו זה פורסם בפורטל האינטרנט הרשמי של ממשלת רוסיה.
.
  כפי שנקבע בצו תוך עשרה ימים צריך לעבור לבעלות של הממשלה הפדרלית. 

כמו כן, על המשרד לפיתוח כלכלי של רוסיה, יחד עם הסוכנות הפדרלית לניהול נכסים, תוך חצי שנה לדאוג לארגון מחדש של חברת המניות המשותפת "אתר נופש אלברוס" וכן לאחד אותה עם  "אתרי נופש בצפון הקווקז" שנמצא בבעלות של ממשלת רוסיה.

נזכיר כי הפעילות העיקרית של חברת אתר הנופש אלברוס היא הסעת נוסעים באמצעות רכבלים ומעליות סקי בהר אלברוס.

 מאז עלייתו של פותין לשלטון יש תהליך מתוכנן והדרגתי לצמצם את הסמכויות של המידונות (רפובליקות) האוטונומיות שמרכיבות את הפדרציה הרוסית וכן לנשול מהם כמה שיותר נכסים בכל התחומים. בתהליך הזה הרפובליקות הצ'רקסיות אדיגאיה, קברדינו-בלקריה וקרצ'אי-צ'רקסיה הן שנפגעות יותר משאר הרפובליקות ברוסיה מכיוון והצ'רקסים במולדת לא עושים התנגדות משמעותית לתהליכים האלה וכן מליוני הצ'רקסים בתפוצות אינם מתעניינים במה שקורה במולדת ההיסטורית. 

לפני חודשיים היה נסיון לעשות פעולה דומה ברפובליקת באשקורתסתאן. חברה רוסית גדולה לקחה בהשכרה הר גדול על מנת להוציא ממנה מתכות. אלפים מתושבי הרפובליקה שהתנגדו לדבר הזה התחילו לעשות הפגנות ליד ההר ואף הקימו מאהלים מסביב להר ומנעו את הגישה אל ההר. בהתחלה כוחות הבטחון ניסו לפזר את המפגינים בכח אך כשראו שמספר המפגינים מתחיל לגדול בעשרות אלפים הם הפסיקו נסיונות אלה וכן בוטל הסכם ההשכרה של ההר בהוראת הקרמלין.


Comments