Çorum: Çerkes Kültür Geces yarın


Çorum Kafkas Kültür Derneği tarafından Çerkes geleneklerinin yaşatılması ve Çerkesler arasındaki dayanışmanın güçlendirilmesi amacıyla Kültür Gecesi düzenlenecek.

Altınkaya Arena’da yarın akşam düzenlenecek olan gecede, Çerkes sanatçı Azamet Bekov, Ankara Çerkes Derneği Halk Dansları ekibi Elbruz ile Kafkasya’dan gelecek Nalçik Gup Müzik Grubu sahne alacak.

Çorum Kafkas Kültür Derneği Başkanı Nilüfer Hatice Kaya, dernek olarak Çerkes kültürünü yaşatmak için çeşitli etkinlikler yaptıklarını belirterek, Çorum’un sosyal ve kültürel hayatına da katkılar yaptıklarını söyledi. Geceye tüm Çorumluları davet eden Kaya, “Kültür gecemize Kabardino Balkarya Baksan şehrinde yaşayan ve buralarda birçok sahne almış olan Çerkesce birçok eseri bulunan Azamet Bokav aramızda olacak. Aynı zamanda Ankara Çerkes Derneği’nin ekibi olan Elbruz bu gecede bizlere güzel bir gösteri sunacak. Yine gecemizde Kafkasya’dan gelecek Nalçik Gup müzik grubu da Çerkesce müzikleri katılımcılara seslendirecek” dedi.

Kaya, Çorum Kafkas Kültür Derneği’nin ekibi olan Hatti Dans Grubu’nun da gecede sahne alacağını ifade ederek yarın saat 19.00’da Altınkaya Arena’daki geceye katılmak isteyenlerin biletlerini Kafkas Derneği, Şehri Teras Kafe ile By Ndr Giyim’den temin edebileceklerini kaydetti.

(Volkan SINAYUÇ)

corumhaber.net

Comments